Dnes už prepravné kontajnery ani zďaleka neslúžia iba svojmu pôvodnému účelu. Okrem toho, že po celom svete rozvážajú tony najrôznejšieho tovaru, možno ich využiť mnohými inými spôsobmi. Odkedy sa začali kontajnery používať ako obytné priestory, ľudská fantázia a podnikavosť im našla veľa ďalších využití. Po prečítaní nasledujúcich riadkov si možno poviete, že chcete mať jeden taký kontajner doma aj vy.

Obytný kontajner alebo sauna

Aj bežný obytný kontajner sa pod skúsenými rukami môže zmeniť na luxusnú saunu. Drevený obklad a sedenie, kamenné umývadlo a doplnky…do domácej sauny nemusíte investovať veľa peňazí a predsa si jej priestory viete užívať na vlastnej záhrade. Svojou veľkosťou je prepravný kontajner priam predurčený na premenu v dokonalú, drevom vyhrievanú parnú saunu.

Kôlňa, záhradný domček alebo obytný kontajner?

Prvotné využitie kontajnerov je uskladnenie a preprava tovaru. Použiť ich teda na uskladnenie záhradného náradia, kosačky, či nábytku je dobrá voľba. Kontajner ponúka veľkorysý priestor, ktorý ochráni váš majetok pred vplyvmi počasia. Ušetrí čas pri stavbe záhradného domčeka a účel splní rovnako. S tým správnym dizajnom bude ozdobou každej záhrady.

Prázdninové bývanie v obytnom kontajneri

Uvažujete o kúpe chaty na víkendy, či apartmánu, kde strávite s rodinou prázdniny? Čo tak vybrať si dokonalé miesto a postaviť na ňom malý kontajnerový domček? Ponúkne dostatok priestoru pre celú rodinu vrátane všetkého, čo môžete na prázdninách potrebovať. A keď budete doma, môžete túto víkendovú usadlosť ponúkať na prenájom. Investícia sa vám tak vráti raz-dva.

Kancelárie a prevádzkové priestory sa zmestia do obytného kontajnera

Ak hľadáte vlastnú kanceláriu, alebo malý obchodík, kde by ste mohli ponúkať svoje výrobky, obytný kontajner je riešením aj pre vás. Svojou veľkosťou ponúka veľkorysý priestor, dá sa zariadiť podľa potreby, a má všetko, čo malá prevádzka či kancelária môže potrebovať. Jeho konkurenčnou výhodou oproti iným prevádzkam je, že ak budete potrebovať firmu presťahovať, skrátka ju naložíte na vlak, či príves, a pôjde s vami.

Kúpanie v obytnom kontajneri

Bazén je snom každého, kto vlastní dom so záhradkou. Väčšina z nás si už pri kúpe domu, či pozemku v hlave premieta obraz, ako sa s deťmi kúpe v bazéne a opaľuje na nafukovačke. Bazény nie sú práve lacná záležitosť a svojou veľkosťou ponúkajú skôr osvieženie, ako priestor na plávanie. Vodotesný kontajner má naopak dostatok priestoru a je kompaktným riešením záhradného bazéna, ktorý môžete mať takmer okamžite. Realizáciu nechajte na odborníkov, ktorí ho osadia a ošetria proti korózii, aby vydržal na vašej záhrade dlhé roky pre potešenie celej rodiny.

Do obytného kontajnera sa zmestí kaviareň aj reštaurácia

Či už s je to stánok s občerstvením, kaviareň, alebo reštaurácia s posedením na terase, všetky tieto prevádzky môžete mať v obytnom kontajneri. Sú miesta, kde taký stánok rýchleho občerstvenia skrátka chýba. Práve tu vám obytný kontajner zarobí na mesačné účty, alebo sa stane vašim živobytím. Nenechajte sa zmiasť, s nápadmi šikovného architekta môžete vytvoriť skutočne čarovné miesto, ktoré si rýchlo získa stálych zákazníkov. Dôkazy nájdete vo všetkých kútoch sveta, kde sa kontajnerové reštaurácie tešia veľkej obľube.

Obytný kontajner ako hotel

Obytné kontajnery už dávno neslúžia iba ako rodinné bývanie. Môžete v nich stráviť svoju najbližšiu dovolenku. Hotely postavené z prepravných kontajnerov sú moderné, ekologické, a ponúkajú rovnako širokú škálu služieb ako bežné ubytovacie zariadenia. Krásnym príkladom kontajnerového hotela je hotel Quadrum. Nachádza sa v lyžiarskom stredisku Gudauri v Gruzínsku, a svojím hosťom ponúka 21 izieb s výhľadom na hory, dva apartmány, reštauráciu, bar, wellness s bazénom, sauny, telocvičňu a priestory na školenia a konferencie. Ochrana prírody bola hlavným dôvodom, prečo boli pri stavbe hotela použité zrovna kontajnery.

Bazén

Reštaurácia


Kancelária


Hotel