Obytné kontajnery sa dajú použiť ako predajne, prevádzky i kancelárie. Kontajnerové kancelárie môžete umiestniť na pozemok často aj bez stavebného povolenia.

Prečo použiť obytný kontajner ako kanceláriu

Prepravné kontajnery sa stávajú čoraz obľúbenejším architektonickým materiálom. Vďaka svojej všestrannosti môžu obytné kontajnery fungovať ako kancelárske alebo obchodné priestory pre mnohé menšie podniky. Kontajnerové kancelárie sú udržateľnou a prispôsobivou alternatívou k nákupu alebo prenájmu kancelárskych priestorov.

Obytný kontajner ako kancelária

Rozbiehate svoje podnikanie a hľadáte vhodné kancelárske priestory? Obytné kontajnery sú atraktívna a cenovo dostupná možnosť pre každého, kto si chce vytvoriť kanceláriu presne podľa svojich predstáv. Obytný kontajner môžete umiestniť prakticky kamkoľvek, často aj bez stavebného povolenia

Z nepotrebného kontajnera jednoducho vytvoríte profesionálny kancelársky priestor, kreatívne štúdio či pracovňu oddelenú od vášho domu. Kontajnerové kancelárie môžu využiť aj väčšie spoločnosti, napríklad na poskytovanie sezónnych a mobilných služieb, testovanie novej lokality alebo ako dočasné riešenie v prípade, že svoju pôvodnú kanceláriu renovujete.

Aké majú kontajnerové kancelárie výhody?

Podobne ako kontajnerové domy určené na bývanie alebo rekreáciu, aj kontajnerové kancelárie lákajú predovšetkým nízkou cenou. Náklady na výstavbu kancelárie z kontajnerov sú v porovnaní s murovanou stavbou nižšie. Obytné kontajnery sú dostupné vo viacerých štandardných veľkostiach a podľa potreby ich môžete spojiť alebo uložiť na seba. Kontajnerová kancelária môže mať podobu malého záhradného domčeka, ale aj plnohodnotnej kancelárskej budovy s viacerými poschodiami. 

Pracovný priestor bude navyše rásť spolu s vaším biznisom. Ak už nebudete mať dostatok miesta v jednom obytnom kontajneri, jednoducho k nemu pripojíte ďalší. Pre mnohé spoločnosti a prevádzky je veľkým bonusom i mobilita kontajnerových domov. Ak plánujete založiť novú pobočku spoločnosti alebo zmeniť pôvodné miesto, budete si musieť prenajať alebo kúpiť nový kancelársky priestor a zrenovovať ho. Tento proces môže byť nákladný. Ak sa rozhodnete pre kontajnerovú kanceláriu, môžete ju po čase premiestniť. Hodí sa tak aj na poskytovanie mobilných služieb alebo pop-up obchodov.

Ako môže vyzerať kontajnerová kancelária?

Už na prvý pohľad ide o originálne „domčeky” s veľkým charakterom. Modulárne stavby sú zväčša menšie, preto sa často prepájajú s okolitou prírodou veľkoplošnými oknami. Obľúbené je aj spojenie obytného kontajnera a terasy. Obytné kontajnery môžu byť vykurované a klimatizované, samozrejmosťou je aj pripojenie na vodu a elektrinu. 

Inšpirujte sa modernými kanceláriami z kontajnerov, ktoré môžete na svoje podnikanie využiť aj vy.

Záhradná kontajnerová kancelária

Oddelenie pracovného a osobného priestoru je pre mnohých ľudí, ktorí podnikajú z domu, náročnou úlohou. Ak v dome nemáte miestnosť vyhradenú na prácu alebo túžite po profesionálnej kancelárii, v ktorej sa môžete stretávať s klientmi, záhradná kontajnerová kancelária bude to pravé pre vás.

Meetingová miestnosť z prepravného kontajnera

Mnohé spoločnosti v posledných rokoch pristúpili k otvoreným kanceláriám, ktoré môžu zvýšiť produktivitu zamestnancov a zlepšiť spoluprácu v tíme. Na druhej strane bývajú veľké, otvorené priestory často rušné a nemusia byť vhodné pre všetky pracovné aktivity. Meetingová miestnosť z kontajnera zabezpečí priestor potrebný na pracovné stretnutia či konferenčné hovory.

Kontajnerová kancelária ako výtvarný ateliér

Príjemný pracovný priestor plný inšpirácie, s dostatkom úložného miesta na všetky potrebné pomôcky. Aj tieto požiadavky naplní obytný kontajner, z ktorého sa môže stať umelecké štúdio pre dizajnérov, maliarov či fotografov. Vďaka všestrannosti obytného kontajnera môžete ateliér premeniť aj na výstavnú galériu alebo obchod.

Obchodný priestor s kanceláriou na poschodí

Majitelia prevádzok a obchodov z obytných kontajnerov môžu zabezpečiť administratívny priestor bez zväčšenia zastavanej plochy. Kontajner, ktorý tvorí poschodie predajne, môže slúžiť ako pracovňa, sklad či obytná zóna. Schodisko z vonkajšej strany pritom nezasahuje do interiérovej plochy. 

Kontajnerový dom ako kancelárska budova

Kontajnerový dom je možné zostaviť tak, aby fungoval ako kancelárska budova alebo výrobná hala. Vnútorné priečky takejto stavby možno upraviť či úplne odstrániť. S menšími nákladmi tak zabezpečíte pracovný priestor aj pre väčší počet zamestnancov. 

Ako si zaobstarať kontajnerovú kanceláriu?

Malú záhradnú pracovňu z prepravného kontajnera si môžete zariadiť aj sami. Predaju použitých kontajnerov sa venuje niekoľko slovenských aj zahraničných spoločností, prípadne môžete kúpiť prepravný kontajner od súkromnej osoby. V každom prípade je potrebné dôkladne skontrolovať jeho stav a uistiť sa, že nehrdzavie a nie je poškodený. Úpravy v podobe okien a dverí odporúčame zveriť do rúk profesionálom, ktorí sa postarajú o stabilitu, bezpečnosť a funkčnosť stavby. Rovnako si môžete nechať postaviť kontajnerové kancelárie na kľúč podľa svojich požiadaviek.